Rozwój, dla małych dzieci jest całkowicie normalny.

Rozwój, dla małych dzieci jest całkowicie normalny.

Prawdą jest również, że wiele napojów bezalkoholowych zawiera oba składniki. Jednak federalne testy napojów bezalkoholowych wykazały, że poziomy benzenu są znacznie poniżej progu bezpieczeństwa.

Chociaż każda ilość benzenu w sodzie brzmi nieco przerażająco, ważne jest, aby spojrzeć na te rzeczy z perspektywy.

Jeśli chodzi o unikanie benzenu, napoje bezalkoholowe nie są twoim największym zmartwieniem. Głównymi winowajcami są wdychanie oparów z benzyny, tytoniu lub dymu drewnianego oraz narażenie zawodowe. Zanieczyszczenie gleby lub wód gruntowych wokół roślin przemysłowych jest również problemem – coś, na co EPA uważnie obserwuje.

Zobacz także: Czy Twoja woda pitna jest bezpieczna?

i kiedy to jest Przyczynia się do ograniczenia spożycia napojów bezalkoholowych, myślę, że szkodliwe skutki cukru i/lub sztucznych słodzików są prawdopodobnie bardziej zagrożeniem niż niewielka ilość benzenu.

O autorze

Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS

Monica Reinagel jest licencjonowanym dietetykiem, autorem i twórcą jednego z najbardziej uszeregowanych iTunes. Podcasty zdrowia i fitness. Jej rada jest regularnie prezentowana w The Today Show, Dr. Oz, NPR i w wiodących krajach gazetach, czasopismach i stronach internetowych. Czy masz pytanie dotyczące odżywiania? Zadzwoń na linię Diva Diva Diva pod numer 443-961-6206. Twoje pytanie może być prezentowane w programie.

Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS Nutrition Diva 2 września 2011 r. 2-minutowe czytanie

Ostatnie badanie wykazało, że dietetyki szybciej tracą wagę na początku diety. Nawet gdy trzymają się diety, z czasem wskaźnik utraty wagi spowalnia. (Większość z nas nie potrzebowała dużego badania Centrum Medycznego, aby nam to powiedzieć.)

Nagłówki twierdzą, że to badanie kwestionuje równanie „kalorii w kalorii” dla masy ciała. Naprawdę? W rzeczywistości istnieje dość proste wyjaśnienie tego znanego zjawiska-takie, które nie wymaga od nas porzucenia pierwszego prawa termodynamiki.

Podstawy utraty wagi

w kolejności Aby schudnąć, musisz jeść mniej kalorii niż twoje ciało spala każdego dnia – tworząc to, co nazywamy deficytem kalorii. Rozmiar deficytu kalorii określa tempo utraty wagi. W okrągłych liczbach, jeśli stworzysz deficyt kalorii 500 kalorii dziennie, możesz spodziewać się utraty około jednego funta tygodniowo. Ale gdy tracisz na wadze, wymagania kalorii spada, ponieważ mniejsze ciało wymaga mniej kalorii. Jeśli codziennie jesz taką samą liczbę kalorii, rozmiar deficytu kalorii powoli się zmniejszy, a tempo utraty wagi będzie powolne.

, aby nadal tracić wagę w tym samym tempie W trakcie poważnej utraty wagi musisz zjeść coraz mniej kalorii, gdy schudłeś. (Uwaga: tak naprawdę nie polecam tego. Zobacz, dlaczego poniżej.)

Inne czynniki, które wpływają na deficyt kalorii

Oczywiście, istnieje kilka czynników komplikujących. Z czasem dieta może spowolnić metabolizm, powodując, że spalasz jeszcze mniej kalorii i jeszcze bardziej zmniejsza ten deficyt kalorii. (Zobacz, jak przebić się przez płaskowyż odchudzania, aby poradzić sobie z tym, jak sobie z tym poradzić.)

Z drugiej strony, są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby rozszerzyć – lub przynajmniej utrzymywać – to Deficyt kalorii bez mniej jedzenia. Aktywność fizyczna – niezależnie od tego, czy chodzi na siłownię, czy po prostu bierze schody w pracy – zwiększa liczbę spalonych kalorii każdego dnia. Oraz czynności, które budują beztłuszczową masę mięśniową, takie jak trening siłowy, pomagają również spalić więcej kalorii nawet w spoczynku.

Niezależnie od tego, jak ją manipulujesz (mniej jedząc, ćwicząc więcej, kalorie, budowanie mięśni), Rozmiar deficytu kalorii jest nadal głównym czynnikiem prędkości utraty masy ciała.

Powolna utrata masy ciała jest dobrą rzeczą

, chociaż może to być frustrujące, powoli utrata wagi jest powoli jest Niezła rzecz – szczególnie na końcu znacznej redukcji. Pozwala to dokonać stopniowego przejścia (zarówno psychicznie, jak i fizycznie) w długoterminowej fazie konserwacji. I to znacznie zwiększa twoje szanse na utrzymanie zdrowej wagi w perspektywie długoterminowej.

Czy odniosłeś sukces, tracąc wagę i trzymanie go? Jaki był dla ciebie klucz?

Obraz odchudzania dzięki uprzejmości Shutterstock

O autorze

Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS

Monica Reinagel IS IS Licencjonowany dietetyk, autor i twórca jednego z najbardziej rankingowych podcastów zdrowia i fitness iTunes. Jej rada jest regularnie prezentowana w The Today Show, Dr. Oz, NPR i w wiodących krajach gazetach, czasopismach i stronach internetowych. Czy masz pytanie dotyczące odżywiania? Zadzwoń na linię Diva Diva Diva pod numer 443-961-6206. Twoje pytanie może być prezentowane w programie.

Co liczy się jako porcja warzyw? A co z owocami? Odżywianie Diva to wszystko. Czy istnieją ogólne wytyczne dotyczące tego, co liczy się jako porcja owoców lub warzyw? Wiem, że 1 szklanka liści zieleni liczy się jako porcja, a 1/2 szklanki gotowanych warzyw zwykle liczy się jako porcja. Zauważyłem jednak, że wymieniasz połowę zielonej papryki, jako porcja, a połowa posiekanej papryki jest znacznie mniejsza niż filiżanka. A co z pokarmami takimi jak winogrona, jabłka lub cała marchewki?

a. Jest dobry powód, dla którego jesteś zdezorientowany. Wytyczne dotyczące porcji owocowych i warzyw czasami nie mają sensu! Aby uprościć, zwykle mówimy, że pół szklanki gotowanych lub surowych owoców, warzyw lub soków liczy się jako porcja. Ponieważ są tak puszyste, potrzeba filiżanki niegotowanych liściowych zieleni, takich jak sałata lub szpinak, liczy się jako porcja.

Zobacz także: serwowanie rozmiarów suszonych owoców i warzyw

Ale ile jabłek lub zielonej papryki można zmieścić w kubku pomiarowym oczywiście zależy od tego, jak małe są te elementy – lub jak długo są Zostali ugotowani. Ilość sałaty, którą można zmieścić w filiżance, będzie się znacznie różnić w zależności od tego, jak mocno ją pakujesz. I jak masz zmierzyć całą marchewkę lub łodygę selera za pomocą kubka miarowego?

Dlaczego porcje warzywne są tak niedokładne? Rzeczy takie jak mięso (3 uncje), tłuszcze (1 łyżka stołowa), ser (1 uncja) lub ziarna (1/2 szklanki). Ponieważ owoce i warzywa są bardzo gęste i niezbyt gęste energii, nie ważne jest, aby rozmiary porcji były idealne. W dowolnym miejscu na boisku jest na ogół wystarczająco dobre.

Ale jeśli pragniesz bardziej precyzyjną definicję, system wymiany żywności opracowany przez Akademię Żywienia i dietetyki (przede wszystkim w celu ułatwienia planowania posiłków dla cukrzycy) określa Porady owocowe i warzywne zgodnie z liczbą kalorii zawierają.

Według tego systemu porcja warzyw jest równa 25 kalorii (i 5 gramów węglowodanów), a porcja owoców równa się 60 kalorii (i 15 g) węglowodanów).

Zobacz także: Jak uzyskać więcej warzyw do diety https://yourpillstore.com/

Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, ile kaloturów i porcji, możesz wyszukać jedzenie na kalorii (takie jak Caloriecount.com, MyFitnessPal.com lub Sparkpeople.com), aby zobaczyć, ile tego jedzenia jest równe 25 (lub 60) kalorii. Będzie trochę inny dla każdego warzywa i owoców. Na przykład

Jedna średnia marchewka równa się 25 kalorii i jednej porcji warzyw. Jedna szklanka winogron jest równa 100 kalorii, więc to około 1 1/2 porcji owoców.

O autorze

Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS

Monica Reinagel jest licencjonowanym dietetykiem, autorem i twórcą jednego z najbardziej rankingowych podcastów zdrowia i fitness iTunes. Jej rada jest regularnie prezentowana w The Today Show, Dr. Oz, NPR i w wiodących krajach gazetach, czasopismach i stronach internetowych. Czy masz pytanie dotyczące odżywiania? Zadzwoń na linię Diva Diva Diva pod numer 443-961-6206. Twoje pytanie może być prezentowane w programie.

Podczas gdy decyzje rodzicielskie są na ogół najlepiej pozostawić rodzicom, co się stanie, gdy rodzic robi coś z dzieckiem, co sprawia, że ​​twoje włosy stoją na końcu? Zdarzyło się to niedawno doświadczonego psychologa. Oto historia, plus 5 faktów, które pomogą ci z pewnością podjąć decyzję, czy podjąć działania w podobnym scenariuszu.

autor: Ellen Hendriksen, Dr Savvy Psycholog 18 kwietnia 2014 8-minutowy ReadEpisode #15 Play Pause Słuchaj, jeśli podejmiesz się Złe rodzicielstwo publicznie? Obecnie doświadczamy problemów z odtwarzaniem w Safari. Jeśli chcesz słuchać dźwięku, skorzystaj z Google Chrome lub Firefox.

w ostatnią niedzielę byłem w lokalnej aptece, patrząc na karty urodzinowe dla mojego taty i szwagierki. Obaj moi chłopcy byli ze mną-mój 2-latek w operatorze na plecach, a mój 5-latek systematycznie przechodził przez wszystkie karty, które grają tuszą muzykę elektroniczną po otwarciu;

Około 10 stóp od nas była kolejna para rodzica-syna. Syn był wysoki, ale wyraźnie młody, może 13, prawdopodobnie po prostu spadł z nastolatków. To właśnie usłyszałem:

synu: znalazłem taki, który może się spodobać. Tato: [Uciekanie sarkazmu, nie patrząc na syna] Gratulacje. Syn: Myślisz, że jej się spodoba? Tato: [zły, prawie plucie] Czy nie możesz tego rozgryźć? Nie zadawaj mi głupich pytań. Syn: A co z tym? Tato: [Zdzierając go z ręki Syna] dla kogo? Jeśli skoncentrujesz się, czego jeszcze nie zrobiłeś, skończyliśmy z tym dawno temu. [Coś o tym, jak podkreślił „kto” sprawił, że pomyślałem, że po prostu przeprowadziliby rozmowę o gramatyce]. Syn: Dla Tiny. Będzie siedem. Tato: Cóż, Whoop-de-do. Syn: Nie odkładaj tego! Proszę, nie odłóż tego! Tato: [Odsuwając to.] Nie mogę ci uwierzyć. Przestań mnie niepokoić. [Wyciąga telefon i łodygi].

Podczas wymiany stawiałem czoła kartom urodzinowym, ale na pewno ich nie widziałem. Czułem się gorąco i spocony, a moje serce waliło. Było coś w nagości ich wymiany, co wyjaśniło, że nie był to jednorazowy argument.

Teraz wszyscy widzieliśmy syknięte, podgrzewane wymiany w miejscach publicznych. Ludzie się denerwują; Ludzie się kłócą. Jednak większość ludzi stara się nie tworzyć sceny. Starają się stłumić swoje podstawowe zachowania. Ale z tym tatą wydawało się to normalne, do tego stopnia, że ​​zapomniał, że nie było to normalne dla innych.

Dla mnie różniło się to niż zastanawianie się, czy oferować porady podczas krachu malucha. Rozwój, dla małych dzieci jest całkowicie normalne. Ale nie jest normalne, aby rodzic ustnie upokorzyć całkowicie zrównoważony nastolatek.

, aby się upewnić, tata nie uderzył ani nie przeklinał syna. Nawet nie krzyczał. Jego zachowanie nie było nielegalne, ale na pewno nie było w porządku. Poza tym, jeśli robi to swoim synu w przejściu do kart z życzeniami, zadrżam, aby pomyśleć, co mógłby robić w domu.

, co zrozumiałe, naprawdę trudno jest uzyskać dokładne liczby wykorzystywania dzieci i zaniedbania, ale zaniedbanie dzieci, ale zaniedbanie dzieci, ale zaniedbanie dzieci jest Krajowe badanie epidemiologiczne w 2013 r. W JAMA Pediatrics poinformowało, że prawie 14% dzieci doświadczyło maltretowania przez opiekuna w ubiegłym roku, a 25% dzieci doświadczyło maltretowania przez opiekuna przynajmniej raz w życiu. Maltreatment oczywiście nie jest tylko ścisłą dyscypliną ani uziemioną – oznacza to fizyczne, seksualne lub emocjonalne wykorzystywanie lub zaniedbanie.

Zobacz także: Mów przeciwko nadużyciom

wykorzystywanie dzieci A zaniedbanie przecina wszystkie linie: pieniądze, rasa lub sąsiedztwo nie ma znaczenia. Podobnie, podczas gdy zdarza się znęcanie się przez nieznajomych, większość sprawców, niestety, jest członkami rodziny lub bliskimi przyjaciółmi. jest odkryte w laboratorium metodowym lub nastolatek idzie na strzelanie. Z perspektywy czasu to 20/20 i pytamy: „Dlaczego nikt nic nie powiedział?”

A co, jeśli masz do czynienia z taką sytuacją, w której jesteś tylko świadkiem – co byś byś mógł robić? Co powinniśmy zrobić? Oto, co zrobiłem, na lepsze lub gorsze:

Po tym, jak tata przesunął się z telefonem, podszedłem do chłopca i dotknąłem jego ramienia, z którego się skurczył [moje serce trochę się złamało ten]. Powiedziałem: „Nie robisz nic złego”. Poznał moje spojrzenie, skinął głową bardzo szybko, a potem odszedł.

Potem tata wrócił. Podobna rozmowa rozgrywała się ponownie między nimi, ale byłem zbyt oburzony, aby zarejestrować dokładnie to, co zostało powiedziane. Odwróciłem całe ciało, by zmierzyć się z tatą, który był około 6 stóp dalej, ale nic nie powiedziałem. Spojrzałem na niego przez około 3-4 sekundy. Nie brudny wygląd, ale wygląd „Widzę cię. Rozumiem, co robisz ”.

Niektórzy ludzie będą argumentować, że to nie moja sprawa, że ​​przekroczyłem, że głupio zagrażałem sobie lub moim dzieciom, angażując, a może nawet zagrożone chłopcem, który teraz musi znieść ciężar jego taty irytacja na mnie. Inni będą argumentować, że powinienem był zrobić więcej.

Tata nie patrzył na mnie, ale przekroczył ręce i powiedział do powietrza: „Och, oczywiście, że to moja wina. To wszystko moja wina.” Potem ponownie wyciągnął telefon i odszedł. Zwróciłem się do dziecka i zapytałem: „Czy on zawsze taki?” Ale patrzył na swój telefon i nie odebrał. Nie mogłem powiedzieć, czy mnie nie usłyszał, czy nie chciał ze mną rozmawiać. Zgaduję, że to drugie.

Mniej niż minuta później tata wrócił i oboje wyszli. Zajęło mi około 10 minut, zanim mogłem skoncentrować się na przeczytaniu któregokolwiek z kart, które mój 5-latek włożył w moje ręce.

Dzień później nadal walczę z tym. Niektórzy ludzie będą twierdzić, że to nie moja sprawa, którą przekroczyłem, że głupio zagrażałem sobie lub moim dzieciom, angażując, a może nawet zagrożone chłopcem, który teraz musi ponieść ciężar irytację jego taty. Inni będą argumentować, że powinienem był zrobić więcej. Mamy nadzieję, że niektórzy zgodzą się, że jako racjonalni dorośli powinniśmy obronić dzieci zastraszanych przez własnych rodziców.

, jeśli usłyszę o wykorzystywaniu dzieci w czterech ścianach mojego biura, jako specjalista ds. Zdrowia psychicznego, Jestem prawnie upoważniony do dzwonienia do służb ochrony dzieci lub policji.

Aby zgłosić, „rozsądne podejrzenie” jest wszystkim, czego potrzebuję, a upoważnione reporterzy tacy jak ja są odporni na konsekwencje prawne – jak pozwany – jeśli mamy szczęście się mylić. Ale jeśli nie zgłaszam, zostaję ukarany grzywną, idę do więzienia lub jedno i drugie. Kiedy jestem w pracy, zasady są jasne.

Ale kiedy ja – lub ty – jestem w aptece, staje się mętna ……

strony

12Next ›Ostatnie» Wszystkie treści tutaj są przeznaczone dla informacyjne Tylko cele. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy zdrowia psychicznego. Skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą ds. Zdrowia psychicznego w celu uzyskania wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

Ellen Hendriksen, PhD

Dr. Ellen Hendriksen była gospodarzem podcastu Davvy Psychologologa w latach 2014–2019. Jest psychologiem klinicznym w Boston University’s Center for Lechiety and Powiązane zaburzenia (karta). Zdobyła doktorat. w UCLA i zakończyła szkolenie w Harvard Medical School. Jej naukowo oparte na naukowym podejściu o zerowym osądu jest regularnie prezentowane w Psychology, Scientific American, The Huffington Post i wielu innych mediach. Jej debiutancka książka, How to Being: Cicha swojego wewnętrznego krytyka i wzniesienie się powyżej lęku społecznego, została opublikowana w marcu 2018 r..

Subskrybuj Savvy Psychologa Podcast Spotify Google Stitcher

Podczas gdy decyzje rodzicielskie są na ogół najlepiej pozostawić rodzicom , co się stanie, gdy rodzic robi coś z dzieckiem, co sprawia, że ​​twoje włosy stoją na końcu? Stało się tak ostatnio z doświadczonym psychologiem.