Co vědět o vakcíně MMR

Co vědět o vakcíně MMR

MMR vakcína chrání před spalničkami, příušnicí a zarděnkou nebo MMR. Vakcína se obvykle vyskytuje ve dvou dávkách během dětství a raného dětství. Někteří dospělí možná budou muset vzít také vakcínu, například ti, kteří cestují na mezinárodní úrovni.

Vakcína MMR je bezpečná, efektivní a dostupná vakcína, která poskytuje celoživotní ochranu u většiny lidí. Vakcinace MMR vedly k tomu, že tyto nemoci jsou ve Spojených státech mnohem méně běžné. Vedlejší účinky jsou obecně mírné a závažné reakce jsou obvykle vzácné. Vakcína MMR však nemusí být vhodná pro každého. Osoba s jakýmikoli obavami by měla mluvit se svým lékařem, aby diskutovala o všech možnostech.

V tomto článku diskutujeme o účinnosti a bezpečnosti vakcíny MMR a navrhujeme, kdo by ji měl získat.

MMR a MMR Vakcína Definice

Vakcína MMR poskytuje ochranu před třemi chorobami:

 • : Toto je virová infekce, která začíná příznaky podobnými jako jako nachlazení, které postupuje do vyrážky na tělo. Může mít vážné a život ohrožující komplikace, zejména u lidí s oslabeným imunitním systémem.
 • : Jedná se o virovou infekci, která obecně ovlivňuje žlázy, jako jsou žlázy, které produkují sliny v krku. Způsobuje další příznaky, jako je horečka a bolesti svalů, a vážnější komplikace, které mohou ovlivnit reprodukční orgány, mozek a pankreas. Mírná horečka a vyrážka u velmi malých dětí. U dospělých to obvykle vede k mírné nemoci. To znamená, že obsahuje oslabené verze všech tří virů. Kombinovaná vakcína sloučí více očkování do jediného výstřelu, který poskytuje stejnou ochranu, ale vyžaduje méně výstřelů a návštěv u lékaře.

  Jako živá vakcína používá vakcína MMR oslabená nebo oslabená formy virů. Protože je to podobné přirozené infekci, je imunitní systém schopen vytvořit silnou a dlouhotrvající imunitní odpověď, která obvykle poskytuje osobě celoživotní ochranu.

  V USA mohou lidé také obdržet vakcínu MMRV, která je podobná vakcíně MMR, ale také poskytuje ochranu před varicellou, virem, který způsobuje plané neštovice. Vakcína MMRV je však vhodná pouze pro děti ve věku 12 měsíců až 12 let.

  Bezpečnost

  Vakcína MMR je velmi bezpečná a efektivní vakcína s nízkým rizikem závažných komplikací. Je však třeba poznamenat, že všechny léky, včetně vakcín, mohou mít vedlejší účinky. Jak již bylo řečeno, tyto vedlejší účinky jsou obecně mírné a mnohem bezpečnější než rizika samotných nemocí. Vážné komplikace jsou vzácné, ale možné a některé skupiny mohou být více ohroženy. Pokud má osoba obavy, může mluvit s lékařem, aby diskutoval o rizicích.

  Účinnost

  Vakcína MMR je velmi účinná proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám, protože může zabránit nemocem a jejich komplikacím. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) poznamenávají, že navrhovaná očkování MMR je 97% účinná proti zarděnky, 97% účinné proti spalničkám a 88% účinné proti příušnic.

  Přestože jsou efektivní, je stále možné, aby někteří lidé, kteří dostávají dvě dávky vakcíny MMR, stále dostávají nemoci, pokud se setkávají s viry, které je způsobují. Příznaky onemocnění jsou však u očkovaných lidí obecně mírnější.

  Dostupnost těchto vakcín výrazně snížila množství spalniček, příušnic a případů zarděnky v USA. Rozsáhlé používání těchto vakcín vedlo k více než 99% redukci jak pro spalničky, tak pro příušnice a eliminaci Runella v USA

  trvání imunity

  Ti, kteří dostávají očkování MMR, podle plánu vakcinace v USA, budou obvykle mít celoživotní ochranu před zarděnkou a spalničkami. Je však možné, že imunita příušnic se může v průběhu času snižovat, a to i při vakcíně. Později v životě mohou lidé potřebovat další dávku, pokud jsou v důsledku ohniska ohroženi příušnicemi.

  Kdo by měl získat vakcínu MMR?

  Podle doporučení od, existuje několik různých skupin lidí, kteří by měli získat vakcínu MMR.

  Děti

  CDC doporučuje, aby všechny děti dostávaly dvě dávky vakcíny MMR, s první dávkou ve 12–15 měsících a druhou dávkou ve věku 4–6 let. Děti mohou získat druhou dávku dříve, ale musí to být nejméně 28 dní po první dávce.

  mladí dospělí bez důkazů imunity

  Některé vzdělávací instituce, jako jsou vysoké školy, mohou vyžadovat studenty bez důkazů imunity, aby získali vakcínu MMR. To může pomoci snížit šanci na vypuknutí oblastí, jako jsou koleje a haly, kde mnoho lidí sdílí prostory.

  Dospělí

  Existují některé případy, kdy by dospělí měli také získat vakcínu MMR.

  Dospělí, kteří nemají důkaz o imunitě

 • Zdravotní pracovníci
 • Mezinárodní cestovatelé
 • Studenti nebo fakulty ve vzdělávacích institucích

mezinárodní cestovatelé

mezinárodní cestovatelé ze všech Věk by měl být před mezinárodním cestováním dostáván ochranu před spalničkami. Jak tento rozvrh vakcíny vypadá, bude se lišit podle věku. CDC doporučuje:

 • Kojenci od 6–11 měsíců by měli obdržet jednu dávku MMR. Dvě další injekce, oddělené 28 dní. Imunita by měla získat dvě dávky MMR oddělených o 28 dní.

Kdy by to měli lidé získat? Rutinní plán pro všechny očkování, včetně vakcíny MMR.

CDC doporučuje dvě dávky vakcíny obsahující spalničky, jako je vakcína MMR pro všechny děti. První dávka se vyskytuje mezi 12–15 měsíci stará. Druhá dávka může nastat 28 dní po první injekci a obecně se vyskytuje ve věku 4–6 let.

Je vhodné pro starší děti, teenagery a dospělé bez důkazů imunity mluvit se svým lékařem a co nejdříve uspořádat očkování MMR.

Kdo to nepotřebuje?

Někteří lidé nepotřebují vakcínu MMR. Lidé, kteří mají důkaz imunity vůči těmto podmínkám, nemusí vyžadovat vakcínu. Důkazy imunity mohou zahrnovat písemnou dokumentaci o minulých očkováních nebo důkazy z laboratoře, že osoba měla tuto nemoc nebo má v jejich tělech důkaz imunity.

Navíc lidé narození před rokem 1957 nemusí potřebovat vakcínu MMR, protože pravděpodobně budou mít přirozenou imunitu před dříve infekcemi. Za určitých okolností to mohou stále získat, například pokud pracují ve zdravotnictví.

Může být také vhodné, aby někteří lidé nezískali vakcínu. To zahrnuje:

 • Lidé s těžkými nebo život ohrožujícími alergiemi na jakoukoli část vakcíny
 • Ti, kteří jsou, nebo si myslí, že mohou být, těhotná
 • Lidé, kteří jsou imunokompromitováni nebo mají rodinnou anamnézu komplikací imunitního systému
 • lidé s podmínkou, díky kterému jsou modřiny nebo krvácení snadno
 • Lidé s tuberkulózou
 • Ty kteří nedávno měli krevní transfúzi nebo obdrželi jiné krevní produkty
 • Lidé, kteří měli v posledních 4 týdnech jiné vakcíny
 • Osoba, která je mírně nebo vážně nemocná

Vedlejší účinky

CDC poznamenává, že většina lidí, kteří dostanou vakcínu, nemá vážné vedlejší účinky. Běžné vedlejší účinky mohou zahrnovat:

 • Bolest v místě injekce
 • Horečka
 • Mírná vyrážka
 • Dočasná bolest a tuhost v kloubech

Vážné vedlejší účinky jsou možné, ale vzácné. Patří sem:

 • Malé cardio active v lékárně riziko febrilních záchvatů u kojenců
 • Otoky v tvářích nebo krku
 • nízký počet destiček
 • Vážná alergická reakce

Jak získat a náklady

Každý, kdo může vyžadovat vakcínu MMR, by měl diskutovat o svých možnostech se svým lékařem. Před doporučením vakcíny mohou pomoci identifikovat jakákoli osobní rizika nebo navázat imunitu. Mohou naplánovat schůzku nebo navrhnout místní kliniku nebo lékárnu, která může pořádat chůze.

Náklady na vakcínu MMR se mohou lišit podle státu a individuální lékárny nebo kliniky podávání vakcíny. CDC uvádí své náklady na přibližně 22 USD za dávku. Lékárny a kliniky mohou účtovat přibližně 82 $ za dávku. Některé možnosti pojištění mohou být schopny poskytnout nižší náklady na dávku.

shrnutí

Vakcína MMR je bezpečná a efektivní vakcína, která poskytuje vysokou úroveň ochrany před příušnicemi, spalničkami a zarděnkou. Lékaři mohou doporučit vakcínu MMR jako součást očkovacího harmonogramu na začátku života osoby. Teenageři a dospělí mohou také vyžadovat vakcínu, pokud nemohou prokázat imunitu.

Pro většinu lidí jsou možné vedlejší účinky mírné a mnohem bezpečnější než samotné nemoci. Vakcína však nemusí být vhodná pro každého. Každý, kdo má obavy nebo otázky, by měl mluvit se svým lékařem.

 • Imunitní systém/vakcíny
 • Infekční onemocnění/bakterie/viry

Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání a čerpá pouze z recenzovaných studií recenzovaných , akademické výzkumné instituce a lékařské časopisy a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Contents